Imię rodzica/opiekuna
Nazwisko rodzica/opiekuna
Imię nastolatka
Nazwisko nastolatka
Wiek nastolatka
Klasa
Twój e-mail:
Numer telefonu
Treść wiadomości:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Być może właśnie teraz zastanawiasz się czy Liceum Ogólnokształcące Realizacja to odpowiednie miejsce dla Ciebie - Drogi nastolatku lub Twojego dziecka - Drogi rodzicu. Być może nurtuje Cię mnóstwo pytań, wątpliwości i obaw. To naturalne. Przypuszczam, że tak jak ja, Ty również zostałeś wychowany w konwencjonalnym systemie edukacji, w którym każdy z nas, podczas lekcji robił dokładnie to samo, zgodnie z góry zaplanowanym programem. Nauczyciele każdego dnia doskonale wiedzieli czego powinniśmy się uczyć i jak się zachowywać, a my posłusznie realizowaliśmy ich plan. Siedzieliśmy w ławkach, przepisywaliśmy z tablicy, nie mogliśmy rozmawiać, wyjść do toalety podczas lekcji, a po szkole, przez wiele godzin odrabialiśmy zadania domowe., przygotowywaliśmy się do sprawdzianów i klasówek, by po kilku dniach, czy tygodniach zapomnieć, to czego uczyliśmy się na pamięć. Byliśmy motywowani karami, nagrodami i pochwałami, oceniani, porównywani, rankingowani, sprawdzani i testowani. Wiele rzeczy działo się wbrew naszej woli, sprzeciwialiśmy się, buntowaliśmy, walczyliśmy, ale byliśmy zbyt mali by cokolwiek zmienić. Teraz my jesteśmy dorośli lub prawie dorośli i możemy dokonać wyboru, czy kroczyć starą, dobrze znaną i utartą ścieżką, czy pójść inną drogą, by podążać za swoimi potrzebami lub naszych dzieci. Twoje doświadczenia edukacyjne niezależnie od tego, czy są miłym, czy też nieprzyjemnym wspomnieniem dają Ci poczucie bezpieczeństwa, dlatego właśnie zmiana sposobu myślenia jest długim i trudnym procesem.

 

Umów się na spotkanie, a my pomożemy Ci zrozumieć, dlaczego w Liceum Ogólnokształcącym Realizacja wybraliśmy rozwiązania, które mogą bardzo różnić się od tych, zapisanych w Twoich wspomnieniach z dzieciństwa. Będziesz mógł sam ocenić i zdecydować, czy to, co proponujemy to odpowiednia droga dla Ciebie i Twojej rodziny.

 

Wybór szkoły nie może być przypadkowy.  Nasza współpraca musi opierać się na wzajemnym zaufaniu. Twoje poczucie bezpieczeństwa jest kluczowe. Mimo, że zaufanie zbudujesz w procesie, to jednak pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Poznajmy się.

rozwój

edukacja

organizacja

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE REALIZACJA