nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

Wszyscy ludzie potrzebują BYĆ SŁYSZANI. Potrzebujesz pewności, że to co mówisz ma znaczenie, że Twój głos jest ważny. Potrzebujesz pewności, że ludzie w Twoim otoczeniu słyszą Twoje granice. Potrzebę BYCIA SŁYSZANYM możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu. 

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę BYCIA SŁYSZANYM? Przykładowe STRATEGIE:

- inicjuj rozmowy,

- zabieraj głos w dyskusjach,

- żartuj,

- publikuj posty w mediach społecznościowych,

- komentuj posty w mediach społecznościowych,

- stawiaj granice,

- wyrażaj swoje poglądy,

- dziel się swoimi myślami,

- mów o swoich uczuciach i potrzebach,

- rozmawiaj na tematy, które są dla Ciebie ważne,

- weź udział w wyborach,

- weź udział w marszach i demonstracjach,

- pisz petycje,

- pisz artykuły,

- prowadź bloga,

- nagrywaj podcast,

- pisz wiersze,

- pisz piosenki,

    ...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby BYCIA SŁYSZANYM?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę BYCIA SŁYSZANYM. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do skróconej listy potrzeb z poprzedniej strony. Wybierz kolejną, proponowaną przeze mnie potrzebę i sprawdź, która z nich domaga się zaspokojenia.