nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

Wszyscy ludzie potrzebują BYĆ WIDZIANI - zauważani, dostrzegani przez innych, po to żeby mieli pewność, że są ważni, potrzebni i istotni dla ludzi w swoim otoczeniu. Potrzebę BYCIA WIDZIANYM możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu. 

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę BYCIA WIDZIANYM? Przykładowe STRATEGIE:

- inicjuj rozmowy,

- zabieraj głos w dyskusjach,

- opowiadaj żarty,

- publikuj posty w mediach społecznościowych,

- komentuj posty w mediach społecznościowych,

- wybieraj nietypowy ubiór lub dodatki,

- stosuj nietypowy makijaż,

- wybierz nietypową fryzurę,

- znajdź dla siebie nietypowe zainteresowania i pasje,

    ...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby BYCIA WIDZIANYM?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę BYCIA WIDZIANYM. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do skróconej listy potrzeb z poprzedniej strony. Wybierz kolejną, proponowaną przeze mnie potrzebę i sprawdź, która z nich domaga się zaspokojenia.