nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

potrzeba PRZYNALEŻNOŚCI

potrzeba BYCIA SŁYSZANYM

potrzeba SZACUNKU

potrzeba HARMONII

potrzeba EMAPTII

potrzeba KONTAKTU

potrzeba MIŁOŚCI

potrzeba WSPARCIA

potrzeba WSPÓŁPRACY

potrzeba DZIELENIA SIĘ

potrzeba AKCEPTACJI

potrzeba WYRAŻANIA SIĘ

Wszyscy ludzie potrzebują JEDNOŚCI - zarówno w relacji z innymi ludźmi, jak i w relacji z samym sobą. JEDNOŚĆ to zgoda, brak konfliktów i sprzeczności. Brak konfliktów zewnętrznych i wewnętrznych. Potrzebę JEDNOŚCI możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu.

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę JEDNOŚCI Przykładowe STRATEGIE do zaspokajania potrzeby JEDNOŚCI:

- sprawdź czy w relacji z Twoim partnerem panuje zgoda, a wszystkie konflikty rozwiązujecie w konstruktywny sposób,

- sprawdź czy w Twoich relacjach rodzinnych panuje zgoda, a wszystkie konflikty rozwiązujecie w konstruktywny sposób,

- sprawdź czy w Twoich relacjach z przyjaciółmi i znajomymi panuje zgoda, a wszystkie konflikty rozwiązujecie w konstruktywny sposób,

- sprawdź czy w Twoich relacjach z ludźmi panuje zgoda, a wszystkie konflikty rozwiązujecie w konstruktywny sposób,

- sprawdź czy masz w swoim otoczeniu osobę, która zgadza się z Tobą, a konflikty rozwiązujecie w konstruktywny sposób,

- sprawdź czy dostrzegasz swoje konflikty wewnętrzne,

- sprawdź czy pracujesz nad swoimi konfliktami wewnętrznymi, dążąc do zgody i spójności wszystkich Twoich części,

- zacznij rozwijać samoświadomość,

- zacznij prowadzić dzienniczek Twoich uczuć i potrzeb,

- zacznij rozwijać swoje umiejętności w zakresie rozwiązywania konfliktów - weź udział w warsztatach, konferencjach, czytaj książki,

- rozpocznij terapię,

- rozpocznij autoterapię,

- medytuj,

- stosuj techniki relaksacyjne,

- spędź czas na łonie natury,

...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby JEDNOŚCI?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę JEDNOŚCI. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do listy potrzeb i znajdź inną potrzebę, która domaga się zaspokojenia.

 

Pamiętaj, że na początku drogi rozwijania samoświadomości i odnalezienie Twoich niezaspokojonych potrzeb może zająć Ci trochę więcej czasu. Ale uwierz mi, że wraz z systematycznym treningiem Twoja umiejętność odnajdywania potrzeb, które domagają się zaspokojenia będzie coraz większa. Z czasem będziesz potrzebował dużo mniej czasu, by zatroszczyć się o siebie i Twoje potrzeby.

 

A może masz lub właśnie odkryłeś własne strategie zaspokajania potrzeby JEDNOŚCI, którymi chcesz się podzielić z innymi? Wyślij e-mailem swoje strategie, a dopiszę je do listy - rozwoj@edukacja-rozwoj.com

 

Twoje strategie mogą stać się inspiracją dla innych, a Ty zadbasz o potrzebę DZIELENIA SIĘ.

 

Jeżeli nadal nie wiesz jak odnaleźć Twoje niezaspokojone potrzeby, które są źródłem Twoich nieprzyjemnych uczuć, to mam dla Ciebie kolejne wskazówki, które mogą okazać się wspierające.

 

Wybrałeś z listy potrzebę JEDNOŚCI, próbowałeś różnych strategii, ale nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia, które tak bardzo Cię przytłaczają, że przeglądając listę potrzeb nie możesz odnaleźć tej niezaspokojonej.

 

Żeby ułatwić Ci to zadanie przygotowałam dla Ciebie zdecydowanie krótszą listę potrzeb. Kierowałam się moim wieloletnim doświadczeniem i wybrałam dla Ciebie tylko te potrzeby, które mają ścisły związek z potrzebą JEDNOŚCI. Sprawdź, którą z tych potrzeb i w jaki sposób mógłbyś teraz zaspokoić.