nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

potrzeba TROSKI O CIEBIE

potrzeba ZABAWY

potrzeba KONTAKTU

potrzeba ODPOCZYNKU

potrzeba BEZPIECZEŃSTWA

potrzeba HARMONII

potrzeba WSPARCIA

potrzeba EFEKTYWNOŚCI

potrzeba PRZYGODY

Wszyscy ludzie potrzebują LEKKOŚCI i ŁATWOŚCI czyli podejmowania takich działań, które nie wymagają dużego wysiłku i pozwalają zrealizować zamierzone cele bez problemów i niespodziewanych trudności. Potrzebę LEKKOŚCI/ŁATWOŚCI możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu.

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę LEKKOŚCI/ŁATWOŚCI? Przykładowe STRATEGIE:

- prowadź spokojne rozmowy w relacji z Twoim partnerem,

- prowadź spokojne rozmowy z członkami Twojej rodziny,

- prowadź spokojne rozmowy z Twoimi przyjaciółmi,

- podejmuj decyzje w oparciu o duże umiejętności w danej dziedzinie,

- podejmuj decyzje w oparciu o dużą wiedzę w danej dziedzinie,

- rozwijaj pasje, które sprawiają Ci przyjemność i do których masz predyspozycje,

- baw się,

- podróżuj,

- relaksuj się,

- medytuj,

- bierz udział w spotkaniach towarzyskich,

- oglądaj filmy,

- słuchaj podcastów,

- graj w gry,

- spędzaj czas w mediach społecznościowych,

...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby LEKKOŚCI/ŁATWOŚCI?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę LEKKOŚCI/ŁATWOŚCI. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do listy potrzeb i znajdź inną potrzebę, która domaga się zaspokojenia.

 

Pamiętaj, że na początku drogi rozwijania samoświadomości i odnalezienie Twoich niezaspokojonych potrzeb może zająć Ci trochę więcej czasu. Ale uwierz mi, że wraz z systematycznym treningiem Twoja umiejętność odnajdywania potrzeb, które domagają się zaspokojenia będzie coraz większa. Z czasem będziesz potrzebował dużo mniej czasu, by zatroszczyć się o siebie i Twoje potrzeby.

 

A może masz lub właśnie odkryłeś własne strategie zaspokajania potrzeby LEKKOŚCI/ŁATWOŚCI, którymi chcesz się podzielić z innymi? Wyślij e-mailem swoje strategie, a dopiszę je do listy - rozwoj@edukacja-rozwoj.com

 

Twoje strategie mogą stać się inspiracją dla innych, a Ty zadbasz o potrzebę DZIELENIA SIĘ.

 

Jeżeli nadal nie wiesz jak odnaleźć Twoje niezaspokojone potrzeby, które są źródłem Twoich nieprzyjemnych uczuć, to mam dla Ciebie kolejne wskazówki, które mogą okazać się wspierające.

 

Wybrałeś z listy potrzebę LEKKOŚCI/ŁATWOŚCI, próbowałeś różnych strategii, ale nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia, które tak bardzo Cię przytłaczają, że przeglądając listę potrzeb nie możesz odnaleźć tej niezaspokojonej.

 

Żeby ułatwić Ci to zadanie przygotowałam dla Ciebie zdecydowanie krótszą listę potrzeb. Kierowałam się moim wieloletnim doświadczeniem i wybrałam dla Ciebie tylko te potrzeby, które mają ścisły związek z potrzebą LEKKOŚCI/ŁATWOŚCI. Sprawdź, którą z tych potrzeb i w jaki sposób mógłbyś teraz zaspokoić.