nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

potrzeba ZAUFANIA

potrzeba PLANU

potrzeba STRUKTURY

potrzeba PORZĄDKU

potrzeba POSTĘPU/REZULTATU

potrzeba STABILNOŚCI

potrzeba HARMONII

potrzeba BEZPIECZEŃSTWA

potrzeba CELU

Wszyscy ludzie potrzebują PEWNOŚCI czyli wiary w to, że wszystko w ich życiu układa się pomyślnie - zgodnie z planem. Potrzebujesz PEWNOŚCI, że wszystkie Twoje potrzeby zostaną zaspokojone. Potrzebę PEWNOŚCI możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu.

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę PEWNOŚCI? Przykładowe STRATEGIE:

- sprawdź czy wierzysz w autentyczność relacji, które budujesz,

- sprawdź czy masz zaufanie do ludzi, którymi się otaczasz,

- sprawdź czy masz świadomość strategii, które umożliwiają Ci zaspokajanie Twoich potrzeb,

- sprawdź czy masz wiarę w siebie i w Twoje możliwości,

- sprawdź czy wierzysz w sukces, który chcesz osiągnąć,

- zacznij rozwijać samoświadomości,

- zacznij pracować nad Twoją pewnością siebie,

- zacznij szukać rozwiązań,

- naucz się konstruktywnego rozwiązywania konfliktów,

- znajdź w sobie optymizm optymizm,

- zacznij planować swój dzień, tydzień, miesiąc, swoje życie,

- wyznaczaj sobie cele, do których będziesz dążyć,

- szukaj odpowiedzi w astrologii,

- szukaj odpowiedzi w numerologii,

- skorzystaj z porad wróżki,

- czytaj swój horoskop,

- afirmuj,

...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby PEWNOŚCI?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę PEWNOŚCI. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do listy potrzeb i znajdź inną potrzebę, która domaga się zaspokojenia.

 

Pamiętaj, że na początku drogi rozwijania samoświadomości i odnalezienie Twoich niezaspokojonych potrzeb może zająć Ci trochę więcej czasu. Ale uwierz mi, że wraz z systematycznym treningiem Twoja umiejętność odnajdywania potrzeb, które domagają się zaspokojenia będzie coraz większa. Z czasem będziesz potrzebował dużo mniej czasu, by zatroszczyć się o siebie i Twoje potrzeby.

 

A może masz lub właśnie odkryłeś własne strategie zaspokajania potrzeby PEWNOŚCI, którymi chcesz się podzielić z innymi? Wyślij e-mailem swoje strategie, a dopiszę je do listy - rozwoj@edukacja-rozwoj.com

 

Twoje strategie mogą stać się inspiracją dla innych, a Ty zadbasz o potrzebę DZIELENIA SIĘ.

 

Jeżeli nadal nie wiesz jak odnaleźć Twoje niezaspokojone potrzeby, które są źródłem Twoich nieprzyjemnych uczuć, to mam dla Ciebie kolejne wskazówki, które mogą okazać się wspierające.

 

Wybrałeś z listy potrzebę PEWNOŚCI, próbowałeś różnych strategii, ale nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia, które tak bardzo Cię przytłaczają, że przeglądając listę potrzeb nie możesz odnaleźć tej niezaspokojonej.

 

Żeby ułatwić Ci to zadanie przygotowałam dla Ciebie zdecydowanie krótszą listę potrzeb. Kierowałam się moim wieloletnim doświadczeniem i wybrałam dla Ciebie tylko te potrzeby, które mają ścisły związek z potrzebą PEWNOŚCI. Sprawdź, którą z tych potrzeb i w jaki sposób mógłbyś teraz zaspokoić.