nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

potrzeba PLANU

potrzeba ROZWOJU

potrzeba PASJI

potrzeba UCZENIA SIĘ

potrzeba STRUKTURY

potrzeba PORZĄDKU

potrzeba EFEKTYWNOŚCI

potrzeba JAKOŚCI

potrzeba KREATYWNOŚCI

Wszyscy ludzie potrzebują POSTĘPU/REZULTATU czyli doskonalenia się, osiągania wyższego poziomu oraz korzyści jakie przynoszą Ci podejmowane przez Ciebie działania. Potrzebę POSTĘPU/REZULTATU możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu.

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę POSTĘPU/REZULTATU? Przykładowe STRATEGIE:

- pracuj nad poprawą jakości Twojej relacji partnerskiej,

- pracuj nad poprawą jakości Twoich relacji rodzinnych,

- pracuj nad poprawą jakości Twoich relacji z przyjaciółmi i znajomymi,

- pracuj nad poprawą jakości Twoich relacji z ludźmi,

- pracuj nad poprawą Twoich wyników w szkole,

- pracuj nad poprawą Twoich wyników w pracy,

- zdobywaj nową wiedzę,

- zdobywaj nowe umiejętności,

- poszerzaj posiadaną już wiedzę,

- zajmij się doskonaleniam posiadanych już umiejętności,

- trenuj,

- ćwicz,

- zdawaj egzaminy,

- zdobądź certyfikat językowy,

- zdobądź certyfikat z jakiejś dziedziny wiedzy czy umiejętności,

- zacznij odchudzanie,

- skup się na rozbudowywaniu Twojej masy mięśniowej,

- wejdź na kolejny poziom w grze komputerowej,

- wejdź na kolejny poziom w rozwoju samoświadomości,

- wejdź na kolejny poziom terapii,

- znajdź sposób byś mógł osiągnąć cele, które sobie wyznaczyłeś,,

...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby POSTĘPU/REZULTATU?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę POSTĘPU/REZULTATU. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do listy potrzeb i znajdź inną potrzebę, która domaga się zaspokojenia.

 

Pamiętaj, że na początku drogi rozwijania samoświadomości i odnalezienie Twoich niezaspokojonych potrzeb może zająć Ci trochę więcej czasu. Ale uwierz mi, że wraz z systematycznym treningiem Twoja umiejętność odnajdywania potrzeb, które domagają się zaspokojenia będzie coraz większa. Z czasem będziesz potrzebował dużo mniej czasu, by zatroszczyć się o siebie i Twoje potrzeby.

 

A może masz lub właśnie odkryłeś własne strategie zaspokajania potrzeby POSTĘPU/REZULTATU, którymi chcesz się podzielić z innymi? Wyślij e-mailem swoje strategie, a dopiszę je do listy - rozwoj@edukacja-rozwoj.com

 

Twoje strategie mogą stać się inspiracją dla innych, a Ty zadbasz o potrzebę DZIELENIA SIĘ.

 

Jeżeli nadal nie wiesz jak odnaleźć Twoje niezaspokojone potrzeby, które są źródłem Twoich nieprzyjemnych uczuć, to mam dla Ciebie kolejne wskazówki, które mogą okazać się wspierające.

 

Wybrałeś z listy potrzebę POSTĘPU/REZULTATU, próbowałeś różnych strategii, ale nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia, które tak bardzo Cię przytłaczają, że przeglądając listę potrzeb nie możesz odnaleźć tej niezaspokojonej.

 

Żeby ułatwić Ci to zadanie przygotowałam dla Ciebie zdecydowanie krótszą listę potrzeb. Kierowałam się moim wieloletnim doświadczeniem i wybrałam dla Ciebie tylko te potrzeby, które mają ścisły związek z potrzebą POSTĘPU/REZULTATU. Sprawdź, którą z tych potrzeb i w jaki sposób mógłbyś teraz zaspokoić.