nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

potrzeba KONTAKTU

potrzeba PLANU

potrzeba STRUKTURY

potrzeba PORZĄDKU

potrzeba WSPARCIA

potrzeba WSPÓŁPRACY

potrzeba HARMONII

potrzeba BEZPIECZEŃSTWA

potrzeba PRZYNALEŻOŚCI

Wszyscy ludzie potrzebują STABILNOŚCI czyli trwałości i równowagi. Zagrożeniem dla STABILNOŚCI jest zmiana. Mimo, że doświadczasz wielu zmian w Twoim życiu, to potrzebujesz trwałości i równowagi w pewnych ważnych dla Ciebie obszarach. Potrzebę STABILNOŚCI możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu.

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę STABILNOŚCI? Przykładowe STRATEGIE:

- zbuduj relację partnerską,

- wyjdź za mąż lub ożeń się,

- stwórz rodzinę,

- znajdź stałą pracę,

- znajdź stałe miejsce zamieszkania,

- buduj stałe relacje z przyjaciółmi i znajomymi,

- trzymaj się tej samej pasji,

- wyznawaj ten sam, stały system wartości,

- bądź wierny swoim poglądom,

- bądź wierny swoim przekonaniom,

- bierz zawsze urlop w tym samym terminie,

- spędzaj wolny czas w ten sam sposób,

- korzystaj z tej samej trasy podróży do szkoły, pracy, czy do sklepu,

- noś tą samą fryzurę,

- wybieraj stały styl ubioru,

- wprowadź do swojego dnia rytuały,

- wprowadź do swojego życia tradycje,

...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby STABILNOŚCI?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę STABILNOŚCI. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do listy potrzeb i znajdź inną potrzebę, która domaga się zaspokojenia.

 

Pamiętaj, że na początku drogi rozwijania samoświadomości i odnalezienie Twoich niezaspokojonych potrzeb może zająć Ci trochę więcej czasu. Ale uwierz mi, że wraz z systematycznym treningiem Twoja umiejętność odnajdywania potrzeb, które domagają się zaspokojenia będzie coraz większa. Z czasem będziesz potrzebował dużo mniej czasu, by zatroszczyć się o siebie i Twoje potrzeby.

 

A może masz lub właśnie odkryłeś własne strategie zaspokajania potrzeby STABILNOŚCI, którymi chcesz się podzielić z innymi? Wyślij e-mailem swoje strategie, a dopiszę je do listy - rozwoj@edukacja-rozwoj.com

 

Twoje strategie mogą stać się inspiracją dla innych, a Ty zadbasz o potrzebę DZIELENIA SIĘ.

 

Jeżeli nadal nie wiesz jak odnaleźć Twoje niezaspokojone potrzeby, które są źródłem Twoich nieprzyjemnych uczuć, to mam dla Ciebie kolejne wskazówki, które mogą okazać się wspierające.

 

Wybrałeś z listy potrzebę STABILNOŚCI, próbowałeś różnych strategii, ale nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia, które tak bardzo Cię przytłaczają, że przeglądając listę potrzeb nie możesz odnaleźć tej niezaspokojonej.

 

Żeby ułatwić Ci to zadanie przygotowałam dla Ciebie zdecydowanie krótszą listę potrzeb. Kierowałam się moim wieloletnim doświadczeniem i wybrałam dla Ciebie tylko te potrzeby, które mają ścisły związek z potrzebą STABILNOŚCI. Sprawdź, którą z tych potrzeb i w jaki sposób mógłbyś teraz zaspokoić.