nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

potrzeba EFEKTYWNOŚCI

potrzeba ZABAWY

potrzeba LEKKOŚCI/ŁATWOŚCI

potrzeba PRZYGODY

potrzeba KREATYWNOŚCI

potrzeba SPONTANICZNOŚCI

potrzeba DOCENIENIA

potrzeba POSTĘPU/REZULTATU

potrzeba DZIELENIA SIĘ

Wszyscy ludzie potrzebują ŚWIĘTOWANIA osiągniętych sukcesów, spełnionych marzeń, zrealizowanych celów, zdobytych umiejętności i zaspokojonych potrzeb. ŚWIĘTOWANIE to też sposób na wyrażanie wdzięczności za to co masz. Potrzebę ŚWIĘTOWANIA możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu.

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę ŚWIĘTOWANIA? Przykładowe STRATEGIE:

- śmiej się,

- zorganizuj spotkanie towarzyskie,

- idź spać,

- połóż się wygodnie,

- tańcz,

- śpiewaj,

- ryzuj, maluj,

- słuchaj muzyki,

- idź na spacer,

- idź pobiegać,

- wybierz się na przejażdżkę rowerem,

- idź na siłownię,

- zagraj w gry zespołowe,

- zrób trening sportowy,

- zagraj w gry komputerowe,

- poczytaj książę,

- posłuchaj podcastu,

- obejrzyj jakiś film lub serial,

- spędź czas w przyrodzie,

- idź popływać,

- wybierz się w podróż,

...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby ŚWIĘTOWANIA?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę ŚWIĘTOWANIA. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do listy potrzeb i znajdź inną potrzebę, która domaga się zaspokojenia.

 

Pamiętaj, że na początku drogi rozwijania samoświadomości i odnalezienie Twoich niezaspokojonych potrzeb może zająć Ci trochę więcej czasu. Ale uwierz mi, że wraz z systematycznym treningiem Twoja umiejętność odnajdywania potrzeb, które domagają się zaspokojenia będzie coraz większa. Z czasem będziesz potrzebował dużo mniej czasu, by zatroszczyć się o siebie i Twoje potrzeby.

 

A może masz lub właśnie odkryłeś własne strategie zaspokajania potrzeby ŚWIĘTOWANIA, którymi chcesz się podzielić z innymi? Wyślij e-mailem swoje strategie, a dopiszę je do listy - rozwoj@edukacja-rozwoj.com

 

Twoje strategie mogą stać się inspiracją dla innych, a Ty zadbasz o potrzebę DZIELENIA SIĘ.

 

Jeżeli nadal nie wiesz jak odnaleźć Twoje niezaspokojone potrzeby, które są źródłem Twoich nieprzyjemnych uczuć, to mam dla Ciebie kolejne wskazówki, które mogą okazać się wspierające.

 

Wybrałeś z listy potrzebę ŚWIĘTOWANIA, próbowałeś różnych strategii, ale nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia, które tak bardzo Cię przytłaczają, że przeglądając listę potrzeb nie możesz odnaleźć tej niezaspokojonej.

 

Żeby ułatwić Ci to zadanie przygotowałam dla Ciebie zdecydowanie krótszą listę potrzeb. Kierowałam się moim wieloletnim doświadczeniem i wybrałam dla Ciebie tylko te potrzeby, które mają ścisły związek z potrzebą ŚWIĘTOWANIA. Sprawdź, którą z tych potrzeb i w jaki sposób mógłbyś teraz zaspokoić.