nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

Wszyscy ludzie potrzebują ŚWIĘTOWANIA osiągniętych sukcesów, spełnionych marzeń, zrealizowanych celów, zdobytych umiejętności i zaspokojonych potrzeb. ŚWIĘTOWANIE to też sposób na wyrażanie wdzięczności za to co masz. Potrzebę ŚWIĘTOWANIA możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu. 

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę ŚWIĘTOWANIA? Przykładowe STRATEGIE:

- śmiej się,

- zorganizuj spotkanie towarzyskie,

- idź spać,

- połóż się wygodnie,

- tańcz,

- śpiewaj,

- ryzuj, maluj,

- słuchaj muzyki,

- idź na spacer,

- idź pobiegać,

- wybierz się na przejażdżkę rowerem,

- idź na siłownię,

- zagraj w gry zespołowe,

- zrób trening sportowy,

- zagraj w gry komputerowe,

- poczytaj książę,

- posłuchaj podcastu,

- obejrzyj jakiś film lub serial,

- spędź czas w przyrodzie,

- idź popływać,

- wybierz się w podróż,

...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby ŚWIĘTOWANIA?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę ŚWIĘTOWANIA. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do skróconej listy potrzeb z poprzedniej strony. Wybierz kolejną, proponowaną przeze mnie potrzebę i sprawdź, która z nich domaga się zaspokojenia.