nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

Wszyscy ludzie potrzebują TROSKI O NICH - czyli takich relacji z innymi i samym sobą, w których dostają tyle wsparcie, zrozumienie, empatii i opieki ile potrzebują.  Potrzebę TROSKI O CIEBIE możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu. 

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę TROSKI O CIEBIE? Przykładowe STRATEGIE:

- poproś Twojego partnera żeby Cię wysłuchał

- umów się z Twoim partnerem, że będziecie codziennie lub z inną częstotliwością rozmawiać o tym jak każdy z Was się czuje, jak minął Wam dzień,

- poproś kogoś z Twojej rodziny żeby Cię wysłuchał,

- umów się z Twoją rodziną, że będziecie codziennie lub z inną częstotliwością rozmawiać o tym jak każdy z Was się czuje, jak minął Wam dzień,

- poproś przyjaciela żeby Cię wysłuchał,

- umów się z Twoim przyjacielem lub znajomym, że będziecie codziennie lub z inną częstotliwością rozmawiać o tym jak każdy z Was się czuje, jak minął Wam dzień,

- sprawdź czy masz jakieś osoby w swoim otoczeniu, które są gotowe wysłuchać Cię,

- pytaj siebie samego - jak się czujesz i czego potrzebujesz,

- prowadź dzienniczek swoich uczuć,

- prowadź dzienniczek wdzięczności,

- pracuj nad sobą,

- rozwijaj samoświadomość,

- idź na zajęcia, które sprawiają Ci przyjemność,

- medytuj,

- ćwicz,

- zadbaj o zdrowe odżywianie,

- zadbaj o swoje zdrowie,

- stosuj techniki relaksacyjne,

- idź na terapię,

- weź udział w warsztatach z samorozwoju,

...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby TROSKI O CIEBIE?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę TROSKI O CIEBIE. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do skróconej listy potrzeb z poprzedniej strony. Wybierz kolejną, proponowaną przeze mnie potrzebę i sprawdź, która z nich domaga się zaspokojenia.

G