nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

Wszyscy ludzie potrzebują ZABAWY. Dzieci potrzebują ZABAWY, by rozwijać umiejętności potrzebne im w dorosłym życiu. Dorośli potrzebują zabawy, by odpocząć od codziennych obowiązków, by zrelaksować się, a także by wcielać się w role, których nie mogą zrealizować na co dzień. Potrzebę ZABAWY możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu. 

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę ZABAWY? Przykładowe STRATEGIE:

- graj w gry planszowe,

- graj w gry zespołowe,

- graj w gry komputerowe,

- uprawiaj sport,

- bierz udział w spotkaniach towarzyskich,

- idź do pubu, na dyskotekę, lub do klubu,

- przebierz się za jakąś postać z bajki lub z filmu,

- zacznij tańczyć,

- korzystaj z mediów społecznościowych,

- obejrzyj film,

- przeczytaj książkę,

- śpiewaj,

- graj na instrumencie muzycznym,

- rysuj,

- słuchaj muzyki,

- pobaw się z Twoim psem lub kotem,

...

 

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby ZABAWY?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę ZABAWY. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do skróconej listy potrzeb z poprzedniej strony. Wybierz kolejną, proponowaną przeze mnie potrzebę i sprawdź, która z nich domaga się zaspokojenia.

 

G