nie chce Ci się czytać? POSŁUCHAJ

potrzeba BEZPIECZEŃSTWA

potrzeba ENERGII

potrzeba KONTAKTU

potrzeby FIZYCZNE

potrzeba WSPARCIA

potrzeba TROSKI O CIEBIE

potrzeba ODPOCZYNKU

potrzeba JAKOŚCI

potrzeba STABILNOŚCI

Wszyscy ludzie potrzebują ZDROWIA czyli dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego. Potrzebę ZDROWIA możesz zaspokoić różnymi STRATEGIAMI.

 

Może istnieć co najmniej 8 miliardów STRATEGII do zaspokajania każdej potrzeby. Dlaczego aż tak dużo? Bo każdy człowiek na świecie może mieć inną strategię do zaspokojenia swoich potrzeb. Każdy człowiek może mieć kilka lub nawet kilkanaście STRATEGII do zaspokajania każdej swojej potrzeby.

 

Czym jest STRATEGIA? Tym co robisz, mówisz lub nawet myślisz, a także tym co robią, mówią lub myślą inne osoby w Twoim otoczeniu.

 

Co możesz zrobić żeby zaspokoić potrzebę ZDROWIA? Przykładowe STRATEGIE:

- kontroluj swój stan zdrowia i lecz się korzystając z medycyny konwencjonalnej,

- kontroluj swój stan zdrowia i lecz się korzystając z medycyny niekonwencjonalnej,

- zadbaj o zdrowe odżywianie,

- zadbaj o ruch,

- uprawiaj sport,

- suplementuj się,

- znajdź czas na badania profilaktyczne,

- znajdź czas na rozwój samoświadomości,

- znajdź czas na rozwój osobisty,

- rozpocznij terapię,

- rozpocznij autoterapię,

- medytuj,

- relaksuj się,

- naucz się rozwiązywać konflikty w empatyczny sposób,

- szukaj rozwiązań, a nie winnych,

- afirmuj,

- skup się na rozwoju duchowym,

- rozwijaj wiarę w siłę wyższą,

- unikaj zażywania substancji psychoaktywnych,

...

Ta lista nie ma końca.

Czy któraś z wymienionych strategii jest również Twoim sposobem na zaspokajanie potrzeby ZDROWIA?

 

Jeżeli tak, to spróbuj zrobić jedną lub kilka rzeczy z powyższej listy. A potem sprawdź co czujesz? Jeżeli Twoje uczucia będą przyjemne to znaczy, że ta strategia pomogła Ci zadbać o potrzebę ZDROWIA. A może ta strategia zaspokoiła inną potrzebę, której nie byłeś świadomy?

 

Jeżeli nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia wypróbuj inne strategie lub wróć do listy potrzeb i znajdź inną potrzebę, która domaga się zaspokojenia.

 

Pamiętaj, że na początku drogi rozwijania samoświadomości i odnalezienie Twoich niezaspokojonych potrzeb może zająć Ci trochę więcej czasu. Ale uwierz mi, że wraz z systematycznym treningiem Twoja umiejętność odnajdywania potrzeb, które domagają się zaspokojenia będzie coraz większa. Z czasem będziesz potrzebował dużo mniej czasu, by zatroszczyć się o siebie i Twoje potrzeby.

 

A może masz lub właśnie odkryłeś własne strategie zaspokajania potrzeby ZDROWIA, którymi chcesz się podzielić z innymi? Wyślij e-mailem swoje strategie, a dopiszę je do listy - rozwoj@edukacja-rozwoj.com

 

Twoje strategie mogą stać się inspiracją dla innych, a Ty zadbasz o potrzebę DZIELENIA SIĘ.

 

Jeżeli nadal nie wiesz jak odnaleźć Twoje niezaspokojone potrzeby, które są źródłem Twoich nieprzyjemnych uczuć, to mam dla Ciebie kolejne wskazówki, które mogą okazać się wspierające.

 

Wybrałeś z listy potrzebę ZDROWIA, próbowałeś różnych strategii, ale nadal towarzyszą Ci nieprzyjemne uczucia, które tak bardzo Cię przytłaczają, że przeglądając listę potrzeb nie możesz odnaleźć tej niezaspokojonej.

 

Żeby ułatwić Ci to zadanie przygotowałam dla Ciebie zdecydowanie krótszą listę potrzeb. Kierowałam się moim wieloletnim doświadczeniem i wybrałam dla Ciebie tylko te potrzeby, które mają ścisły związek z potrzebą ZDROWIA. Sprawdź, którą z tych potrzeb i w jaki sposób mógłbyś teraz zaspokoić.