Imię
Nazwisko
Imię dziecka
Wiek
Twój e-mail:
Numer telefonu
Treść wiadomości:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

rozwój

edukacja

organizacja

Być może właśnie teraz zastanawiasz się czy Przedszkole Montessori to odpowiednie miejsce dla Twojego dziecka. Być może nurtuje Cię mnóstwo pytań, wątpliwości i obaw. To naturalne. Przypuszczam, że tak jak ja, Ty również zostałeś wychowany w konwencjonalnym systemie edukacji, w którym każdy z nas w przedszkolu robił dokładnie to samo, zgodnie z góry zaplanowanym programem. Byliśmy podzieleni na grupy wiekowe, mimo, że społeczeństwo nie jest jednolite pod względem wieku. Nauczyciele każdego dnia doskonale wiedzieli czego powinniśmy się uczyć i jak się zachowywać, a my posłusznie realizowaliśmy ich plan. Wiele rzeczy działo się wbrew naszej woli, sprzeciwialiśmy się, buntowaliśmy, walczyliśmy, ale byliśmy zbyt mali by cokolwiek zmienić. Teraz my jesteśmy dorośli i możemy dokonać wyboru, czy kroczyć starą, dobrze znaną i utartą ścieżką, czy pójść inną drogą, by podążać za potrzebami naszych dzieci. Twoje doświadczenia edukacyjne niezależnie od tego, czy są miłym, czy też nieprzyjemnym wspomnieniem dają Ci poczucie bezpieczeństwa, dlatego właśnie zmiana sposobu myślenia jest długim i trudnym procesem.

 

Umów się na spotkanie, a my pomożemy Ci zrozumieć, dlaczego w Przedszkolu Montessori wybraliśmy rozwiązania, które mogą bardzo różnić się od tych, zapisanych w Twoich wspomnieniach z dzieciństwa. Będziesz mógł sam ocenić i zdecydować, czy to, co proponujemy to odpowiednia droga dla Twojej rodziny.

 

Wybór przedszkola nie może być przypadkowy.  Ten pierwszy etap edukacji jest niezwykle ważny ze względu na ogromną plastyczność małych dzieci. Ich chłonne umysły mogą i chcą doświadczać znacznie więcej niż przewiduje konwencjonalny system edukacji. Poza tym nasza współpraca musi opierać się na wzajemnym zaufaniu. Twoje poczucie bezpieczeństwa jest kluczowe. Mimo, że zaufanie zbudujesz w procesie, to jednak pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Poznajmy się.

PRZEDSZKOLE MONTESSORI