poznajmy się

edukacja

organizacja

W systemie montessoriańskim nie stosujemy kar, ani nagród, nie ma tu ocen, poprawiania błędów, krytyki i pochwał.  Rozwijamy samodyscyplinę u każdego dziecka. Mamy świadomość, że każde dziecko przychodzi na świat z motywacją wewnętrzną, z pędem do nauki i odkrywania świata, dlatego najsilniejszą  motywacją dla każdego ucznia jest jego własny sukces. Dzieci w Przedszkolu Montessori mają możliwość uczenia się oraz angażowania w działania dla przyjemności i własnej satysfakcji.  Brak ocen eliminuje również współzawodnictwo między dziećmi, co pozwala im stworzyć zgrany zespół oparty na współpracy i empatii.

 

Zauważamy sukcesy naszych dzieci, ale nigdy ich nie oceniamy. Nie poprawiamy ich pomyłek, bo każdy materiał ma kontrolę błędu. Kochamy dzieci za to kim są, nie chcemy ich zmieniać, nieustannie zmieniamy jedynie otoczenie, by odpowiadało ich potrzebom intelektualnym i rozwojowym. Ten system został stworzony po to, by nasze dzieci wierzyły w siebie, umiały ocenić własne możliwości, wciąż chciały się doskonalić, by uniezależniły się emocjonalnie od otoczenia, by wyrosły na silnych dorosłych.

 

Uczymy dzieci komunikacji empatycznej w duchu Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Wspieramy je w wyrażaniu swoich uczuć i potrzeb, stawianiu granic i słyszeniu granic innych. Robimy to poprzez modelowanie - komunikując się z dziećmi na codzień w empatyczny sposób oraz mediując w ich konfliktach. 

PRZEDSZKOLE MONTESSORI