Imię
Nazwisko
Imię dziecka/nastolatka
Wiek dziecka/nastolatka
Klasa
Twój e-mail:
Numer telefonu
Treść wiadomości:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Być może właśnie teraz zastanawiasz się czy Szkoła Podstawowa Montessori to odpowiednie miejsce dla Twojego dziecka. Być może nurtuje Cię mnóstwo pytań, wątpliwości i obaw. To naturalne. Przypuszczam, że tak jak ja, Ty również zostałeś wychowany w konwencjonalnym systemie edukacji, w którym każdy z nas, podczas lekcji robił dokładnie to samo, zgodnie z góry zaplanowanym programem. Nauczyciele każdego dnia doskonale wiedzieli czego powinniśmy się uczyć i jak się zachowywać, a my posłusznie realizowaliśmy ich plan. Siedzieliśmy w ławkach, przepisywaliśmy z tablicy, nie mogliśmy rozmawiać, wyjść do toalety podczas lekcji, a po szkole, przez wiele godzin odrabialiśmy zadania domowe., przygotowywaliśmy się do sprawdzianów i klasówek, by po kilku dniach, czy tygodniach zapomnieć, to czego uczyliśmy się na pamięć. Byliśmy motywowani karami, nagrodami i pochwałami, oceniani, porównywani, rankingowani, sprawdzani i testowani. Wiele rzeczy działo się wbrew naszej woli, sprzeciwialiśmy się, buntowaliśmy, walczyliśmy, ale byliśmy zbyt mali by cokolwiek zmienić. Teraz my jesteśmy dorośli i możemy dokonać wyboru, czy kroczyć starą, dobrze znaną i utartą ścieżką, czy pójść inną drogą, by podążać za potrzebami naszych dzieci. Twoje doświadczenia edukacyjne niezależnie od tego, czy są miłym, czy też nieprzyjemnym wspomnieniem dają Ci poczucie bezpieczeństwa, dlatego właśnie zmiana sposobu myślenia jest długim i trudnym procesem.

 

Umów się na spotkanie, a my pomożemy Ci zrozumieć, dlaczego w Szkole Podstawowej Montessori wybraliśmy rozwiązania, które mogą bardzo różnić się od tych, zapisanych w Twoich wspomnieniach z dzieciństwa. Będziesz mógł sam ocenić i zdecydować, czy to, co proponujemy to odpowiednia droga dla Twojej rodziny.

 

Wybór szkoły nie może być przypadkowy.  Nasza współpraca musi opierać się na wzajemnym zaufaniu. Twoje poczucie bezpieczeństwa jest kluczowe. Mimo, że zaufanie zbudujesz w procesie, to jednak pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Poznajmy się.

rozwój

edukacja

organizacja

SZKOŁA PODSTAWOWA MONTESSORI